Według ekspertów marketingu cyfrowego tylko jedna na pięć organizacji jest dobra w marketingu cyfrowym. Brak innowacji i brak myślenia o wartości dodanej są wyzwaniem, z którym organizacje muszą się zmierzyć, a optymalizacja ich operacji cyfrowych pozostaje wysokim priorytetem.

visit https://fototapety3d.xyz/fototapety-stworz-swoj-klimat/

Przeciętny budżet marketingowy wzrośnie w 2013 roku o 6,3% – wynika z przeglądu Aberdeen Business (sierpień 2012). Na co więc marketing wyda ten budżet w 2013 roku? W większości przypadków może to być trudne pytanie. Jednak najbardziej prawdopodobną odpowiedzią jest to, że marketing wyda wszystko, co działa.

Najlepsze w swojej klasie organizacje wyznaczają tempo tworzenia spójnych, mierzalnych procesów zarządzania potencjalnymi klientami, ustalania zgodności marketingu i sprzedaży oraz systematycznego śledzenia wyników w zakresie przychodów z marketingu. Potrzebą chwili jest rozszerzenie wykorzystania systemów automatyzacji marketingu. Szybko wdrażane są funkcje zarządzania wydajnością przychodów, takie jak proces definiowania zwrotu z inwestycji w marketing, kosztów pozyskania klienta i raportowania w obiegu zamkniętym, które umożliwiają marketerom optymalizację procesów zarządzania potencjalnymi klientami. Coraz więcej firm zaczęło integrować media społecznościowe ze swoimi programami generowania popytu i pozyskiwania klientów. Trend jest taki, że firmy wykorzystują media społecznościowe jako sygnał do oceniania potencjalnych klientów i personalizacji treści.

Ponieważ możliwości content marketingu wciąż się rozwijają, firmy muszą przyjąć bardziej strategiczne podejście do wdrażania content marketingu. Muszą dostosować treść do podróży kupującego i zmierzyć jej wpływ. Dzisiejsze dynamiczne środowiska marketingowe sprawiają, że marketerzy muszą mieć znacznie większą kontrolę nad treścią. Ponieważ eksperci ds. marketingu cyfrowego próbują zrozumieć, jak przejść na nowoczesny marketing treści, dane uzyskane z szczegółowych wskaźników są nieocenione w przejściu, które spełnia wymagania biznesowe związane z generowaniem popytu.

Aby sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem ogólnym doświadczeniem cyfrowym, marketerzy powinni myśleć o posiadanych przez siebie kanałach cyfrowych jako o części ujednoliconego systemu marketingowego, który składa się z wielu najlepszych w swojej klasie platform cyfrowych do zarządzania treścią internetową, automatyzacji marketingu, CRM itp. Wszystkie platformy i technologie powinny komunikować się ze sobą w ramach zintegrowanego rozwiązania cyfrowego.

Jak wykorzystać zintegrowane rozwiązanie cyfrowe:

Cykl zaangażowania w zamkniętej pętli to model używany do zrozumienia przez klienta:

´ Korzystaj z analiz i formularzy, aby uchwycić zachowanie i profil

´ Analizuj kontekst klienta

´ Pakuj treść, aby dostosować ją do kontekstu klienta

Wykorzystaj cykl zakupowy, aby zrozumieć, jak, kiedy i czym angażować potencjalnych klientów na każdym etapie procesu zakupowego:

´ Zrozumieć nastawienie klienta poprzez cykl zakupowy

´ Określ grupy docelowe wśród odbiorców

´ Zrozum i dostosuj komunikaty do segmentu i jego zastrzeżeń

´ Wdrożenie platform wielokanałowych

Wykorzystaj platformy cyfrowe, aby osiągnąć zaangażowanie wielokanałowe, które jest zgodne z oczekiwaniami klientów i napędza pozyskiwanie:

´ Wykorzystaj trzy kluczowe platformy cyfrowe (CMS, Marketing Automation i CRM)

´ Zintegrowaliśmy trzy platformy, aby uzyskać wspólny widok klienta we wszystkich kanałach

´ Zarówno web CMS, jak i automatyzacja marketingu umożliwiają marketerom definiowanie reguł rządzących tym, jakie treści są wyświetlane w kontekście

´ Zautomatyzuj cykl zaangażowania

´ Pielęgnuj leady przez cykl zakupowy aż do punktu, w którym są gotowe do sprzedaży

´ Dostarczaj potencjalnych klientów, którzy są gotowi do zaangażowania się w zespół sprzedaży

Ponadto, ponieważ dynamika marketingu cyfrowego stale ewoluuje, rozwiązanie cyfrowe musi opierać się na opiniach użytkowników i analizie danych, aby dostosować przekaz do stale zmieniających się wymagań każdego segmentu docelowych odbiorców.

Jesteśmy globalną firmą Digital Marketing Solutions [http://www.edynamic.net], która umożliwia naszym klientom pozyskiwanie i angażowanie klientów za pomocą najnowocześniejszych interaktywnych rozwiązań. Łączymy strategię, kreatywność, technologię i doświadczenie, aby dostarczać wyniki, z silnym naciskiem na kompleksową technologię marketingową.

Categories: Business