نارسایی دریچه سه تایی زمانی شروع می شود که یک یا چند جزوه از سه دریچه به طور موثر بسته نشوند.

ادبیات پزشکی همچنین از نارسایی سه قلو به عنوان ناتوانی سه قلو و نارسایی سه قلو یاد می کند ، اما بیشتر از آن به عنوان نشتی دریچه قلب یاد می شود.

خوشبختانه اکثر دریچه های سه تایی برگشتی نیازی به درمان ندارند. آنها به مراحل علائم حاد پیشرفت نمی کنند. تا کنون ، اکثر افراد مبتلا به این اختلال دریچه ای زندگی خود را می دانند بدون آنکه از سوء عملکرد دریچه سه تایی خود مطلع باشند.

نارسایی سه قلو معمولاً در اثر اختلالات قلبی ایجاد می شود که بطن راست را بزرگ می کند ، با بزرگ شدن بطن راست ، دریچه سه قوس کشیده می شود و باعث نارسایی می شود.

با این حال ، به ندرت ، عوارض استخراج سرب و ضربان ساز دفیبریلاتور می بهترین دکتر قلب در مشهد تواند باعث نارسایی شدید دریچه سه تایی شود. سیم ها می توانند در برگچه های دریچه گیر کرده یا به مرور زمان به یکی از جزوات بچسبند.

هنگامی که سرب یا سرب خارج می شود ، دریچه می تواند به شدت آسیب ببیند و نیاز به جراحی قلب باز برای ترمیم آسیب است. گاهی اوقات شیر ​​آنقدر آسیب می بیند که نمی توان آن را تعمیر کرد. در این موارد ، جراحی تعویض دریچه مورد نیاز است.

در بسیاری از مواقع آسیب به دریچه تا زمانی که بیمار به شدت علامت دار نشود ، قابل تشخیص نیست. اغلب بیماران مبتلا به نارسایی سه تایی (TR) دچار ضربان گردن می شوند و گاهی اوقات ، بسته به شدت نارسایی قلبی ، نواحی بزرگ پیازی در رگهای گردن مشاهده می شود.

علائم دیگر می تواند پیشرفت سریع ضعف تا حد مشکل ایستادن باشد. احتباس مایعات در معده ، پاها و اندام تحتانی ؛ تنگی نفس ؛ غش کردن فیبریلاسیون دهلیزی یا لرزش ؛ و حتی نارسایی احتقانی قلب.

در صورت مشاهده هر یک از این علائم ، خود را به پزشک یا کلینیک اورژانس خود برسانید. پس از گرفتن شرح حال ، پزشک با گوش پزشکی به قلب شما گوش می دهد.

اگر نشت دریچه قابل توجهی دارید ، صدای سوفل شنیده می شود. این زمزمه ، “صدای خفه کننده” ، به پزشک هشدار می دهد که نیاز به آزمایشاتی برای تعیین شدت اختلال دریچه قلب شما وجود دارد.

به احتمال زیاد شما به متخصص قلب ، پزشک متخصص در اختلالات و بیماریهای قلبی ارجاع داده می شوید. متخصص قلب مجموعه ای از آزمایشات را در اختیار دارد تا به او در تشخیص دقیق مشکل قلب شما کمک کند.

مهمترین آزمایش برای تشخیص نارسایی دریچه قلب ، اکوکاردیوگرام (اکو قلب) است. اما ممکن است ابتدا از اشعه ایکس قفسه سینه و الکتروکاردیوگرام (EKG) برای بررسی وجود علائم نشت دریچه استفاده شود. در صورت وجود ، معمولاً برای تأیید تشخیص ، اکوکاردیوگرافی تجویز می شود.

آزمایش های دیگری که ممکن است برای ارزیابی میزان شدید بودن اختلال دریچه قلب مورد استفاده قرار گیرد عبارتند از: کاتتریزاسیون قلبی (کات قلب) ، MRI قلب و تست استرس. انجام این آزمایشها ، اگرچه برای شما ناخوشایند است ، اما به متخصص قلب شما کمک می کند تا بهترین برنامه را برای درمان شما تهیه کند.

Categories: Business